Život s námi je PECKA

Jsem super čtenář

Soutěž k Týdnu knihoven 2017. Pravidla: Vyzvedni si formulář v knihovně nebo napiš na e-mail knihovny a nech si ho poslat elektronicky. Vyplň 4 úkoly, napiš svoje údaje a přines do knihovny do 6.10.2017. Z vylosovaných odpovědí vybereme 3 výherce o pěkné ceny. Každý, kdo přinese vyplněný formulář, získává sladkou odměnu.

RUMCAJS SLAVÍ 50-TINY

Které dítě by neznalo postavičku Rumcajse?! V rámci Března - měsíce čtenářů jsme pro děti připravili malý test o Rumcajsovi, který letos slaví 50. výročí. Test si mohou děti vyzvednout během měsíce března v knihovně, vyplnit a odevzdat do knihovny do 30.3.2017. Tři vylosovaní výherci, kteří správně odpověděli, obdrží malou odměnu. Slavnostní předání odměn proběhne dne 31.3.2017 při zahájení Noci s Andersenem.

Dne 31.3.2017 byla soutěž ukončena.

VÝHERCI JSOU:

1. místo: Terezka Burdějová

2. místo: Kajetán Suk

3. místo: Klára Doležalová

Všichni, kdo namalovali obrázek, získávají malou odměnu navíc.

 

Výsledky soutěže z akce Den pro dětskou knihu

SOUTĚŽNÍ OTÁZKY:

3 správné odpovědi: Anežka Plotová, Jana Knapová - odměna větší

2 správné odpovědi: Kajetán Suk, Tibor Sakač, Matouš Suk, Eliška Nosková, Lucka Jedličková - menší odměna

ostatní bez odměny

TIPOVAČKA:

Nejblíže správné odpovědi byl jeden z bratrů Sukových (neudal křestní jméno) s číslem 7001

Na druhém místě se umístila Anežka Plotová s číslem 6300

Třetí místo obsadila Lucka Jedličková s tipem 5000 knih.

Všichni výherci obdrží malou odměnu.

 

Razítkovací hra Krakonošovo Podkrkonoší

Milé děti,

připravili jsme pro vás zábavnou a poznávací hru o ceny. Spolu s rodiči, prarodiči anebo kamarády či dalšími členy rodiny vás zavedeme do pěkných míst v Krkonoších a Podkrkonoší, která třeba dosud neznáte. Poznáte zajímavé části nejvyšších českých hor a jejich podhůří a seznámíte se s lidmi, kteří tam žijí.

Co je úkolem:

Vaším úkolem je navštívit pěšky nebo na kole jednotlivé atraktivity, které jsou zakresleny v mapě. Zde musíte např. zodpovědět jednoduchou otázku nebo provést uložený úkol. Po splnění úkolu získáte otisk razítka. Některá místa jsou nazvána tzv. TOP a tam dostanete kromě razítka i malý dárek.

Odměna:

Za 7 razítek jsou dárkem speciální krkonošské omalovánky, za 10 razítek pexeso s motivy pohádkových postaviček, za 15 razítek barevná pláštěnka – pončo nebo pastelky.

Přejeme vám příjemné poznávání Krkonoš a Podkrkonoší, na kterém vás budou doprovázet pohádkové postavičky Hančí, Pan lesní a Krakonoš se sojkou.

 

VÍCE INFORMACÍ A HRACÍ PLÁN ZDARMA K DOSTÁNÍ V KNIHOVNĚ

 

Velká čtenářská soutěž

Soutěž probíhala od října 2014 do konce května 2015 a byla určena dětem 3. a 4. třídy ZŠ. Přihlášení účastníci obdrželi pracovní listy s předem připravenými knihami, které měli za úkol přečíst. Zda děti knihu opravdu přečetly, musely následně prokázat vyplněním úkolů k jednotlivým knížkám. Sešity s vyplněnými úkoly potom odevzdávaly do konce května přímo v knihovně. V červnu byla soutěž vyhodnocena. Body děti získávaly nejen za správné vyplnění úkolů, ale hodnotila se i snaha a důkladnost při vyplňování. U některých knih měly děti za úkol například popsat hlavní postavu, nebo třeba sdělit, co je v knize nejvíce rozesmálo. Někdo byl hotov jednou větou, jiný se naopak rozepsal více. Tomu potom odpovídalo bodové ohodnocení. Hlavním cílem soutěže bylo motivovat děti k četbě a ukázat jim zajímavé knihy, které by jinak jejich čtenářskému zájmu unikly.

Z přihlášených dvanácti dětí odevzdalo deníčky sedm. V pátek 19. 6. 2015 se v knihovně konalo slavnostní vyhodnocení, na které byli pozváni žáci obou tříd. Výsledky soutěže byly následující: Na třetím místě se umístila Natálka Zlatníková se 435 body. Natálka přečetla sice jenom jednu z doporučených knih, ale nasbírala body za referáty. O několik bodů ji předběhla a na druhém místě se umístila Lucka Jedličková se 451 body. Lucka neváhala a dohledala navíc i druhého ilustrátora knihy Já, Baryk, přečetla a splnila úkoly u 3 knih a byly jí uznány dva referáty. Absolutní vítězkou soutěže s neuvěřitelnými 1527 body se stala Maruška Baudischová, která přečetla 13 knih a velice svědomitě vyplnila všechny doplňující úkoly. Nakonec byla ještě udělena mimořádná odměna Sabince Součkové, která přečetla 3 knihy a jediná odevzdala pečlivě vyplněný deníček bez připomínání. Zvláštní pochvalu zaslouží i Mirek Svoboda, který namaloval nejhezčí obrázek k přečtené knížce. Poděkování za snahu si ale zaslouží všichni zúčastnění.

Ceny do soutěže věnoval sponzor soutěže: firma PAPÍR-KNIHY O. Nýdrle, Nová Paka, které touto cestou velice děkujeme.

 

VEČERNÍČKOVÁ SOUTĚŽ

Milé děti, knihovna pro vás připravila k Březnu - měsíci čtenářů novou soutěž. Tentokrát na téma Večerníček. Kdo by neznal krásné pohádky z večerníčků. Věříme, že i vy se na ně rádi díváte a proto splnit lehké soutěžní úkoly pro vás bude jistě hračka. A navíc máte šanci vyhrát pěknou knížku a různé další drobné odměny. Co je pro to potřeba udělat? Stačí jenom zajít do knihovny, požádat paní knihovnici o večerníčkový pracovní list, vyplněný ho dodat co nejdříve /při více shodných výsledcích rozhoduje datum odezdání/ a poté přijít v pátek 27.3. v 16 hod. do knihovny, kde se budou zveřejňovat výsledky.
Držíme vám palce!

Soutěž uzavřena. Výherci jsou:

1. místo: Petr Bláha

2. místo: Eliška Nosková

3. místo: Evelínka Rejčová

4. místo: Lucka Jedličková

5. místo: Jana Knapová

SOUTĚŽ z Noci s Andersenem 2014

Letošní rok se opět konala v naší knihovně Noc s Andersenem. Součástí programu bylo namalovat obálku knihy H.Ch.Andersena: Ošklivé káčátko. Protože se zrodily moc pěkné výtvory, knihovna se rozhodla dodatečně uspořádat soutěž o nejhezčí designe obálky. O výherci jste rozhodovali sami. Hlasovat jste mohli na našich stránkách v anketě na úvodní straně. Náhledy jednotlivých soutěžních příspěvků si prohlédněte   zde.
Věříme, že jste hodnotili zodpovědně a nezaujatě. Nejlepší tři obrázky získaly pěkné ceny. Vyhodnocení proběhlo v říjnu na týdnu knihoven.

Soutěž skončila: Výsledky: 1. místo: Ema Drábková, 2. místo: Jana Knapová, 3. místo: Eliška Nosková  

 

Vyhlášení výtvarné soutěže

KNIHOVNA KRYŠTOFA HARANTA

 vyhlašuje
 výtvarnou soutěž pro děti

Kryštof Harant a jeho doba

 Namaluj, jak si představuješ nejslavnějšího hradního pána na Pecce – jeho portrét, atmosféru doby, ve které žil, Kryštofa na cestách, Kryštofa hudebníka apod. Pro svoje dílo můžeš zvolit libovolnou výtvarnou techniku a přinést je označené ve formátu A4 do konce srpna do knihovny nebo zaslat na adresu knihovny: Pecka 2, 507 82 Pecka. Nejlepší práce budou vystaveny a odměněny na slavnostním předání cen dne 20.9. na Peckobraní.
 Akce se koná v rámci oslav 450. výročí Kryštofa Haranta.

Organizátoři akce si vyhrazují právo na nevrácení děl a současně si vyhrazují právo k využití získaných výtvarných prací pro nekomerční účely včetně jejich reprodukce v tisku na webových stránkách, užití na charitativních akcích nebo výstavách atd.
 TĚŠÍME SE NA VAŠE VÝKRESY

 

 

 Vy

Soutěž ukončena. Vyhlášení výsledků proběhlo dne 10.10. v knihovně. Celkem se zúčastnilo 65 dětí. Porota je rozdělila do dvou kategorií podle věku: Mladší - do deseti let a Starší - od deseti let. V obou kategoriích byly rozděleny 3 ceny. Dále byla udělena některým pracím zvláštní ocenění. Všem účastníkům děkujeme za jejich příspěvky. Nejzdařilejší díla budou vystavena v létě 2015 v galerii hradu Pecka.

Zde je tabulka výsledků výtvarné soutěže:

Kategorie do 10 let:

1. místo: Natálie Špůrová
2. místo: Markéta Jiřičková
3. místo: Kája Suk

Kategorie nad 10 let:
1. místo: Kateřina Munzarová
2. místo: Radka Vágenknechtová
3. místo: Kristýna Pavlová

Zvláštní ocenění:
Lucie Nezbedová, Bára Veselá, Tereza Václavíková, Markéta Kalistová

Některé z oceněných prací si můžete prohlednout v naší fotogalerii. 

 

Výsledky soutěže Velká válka:

1. místo: Natálie Zlatníková

2. místo: Marie Baudischová

3. místo: Eliška Stuchlíková

 

Kontakt

Knihovna Kryštofa Haranta

knihovna.pecka( @ )seznam.cz

Pecka 2
507 82 Pecka

493 799 015, 602 556 142

Vyhledávání na webu

 

Půjčovní doba

ÚTERÝ

9 - 12   12:30 - 16

ČTVRTEK

 12:30 - 16

PÁTEK

      9 - 12   12:30 - 17:30


POZOR: Provoz přes letní prázdniny omezen: Út a Pá: 9-12, 13 - 16; všechny státní svátky ZAVŘENO

© 2013 Všechna práva vyhrazena. Naposledy aktualizováno: 24.01.2020

Vytvořeno službou Webnode