Život s námi je PECKA

Otázky a odpovědi

Co najdu v knihovně?

Do knihovny si můžeš zajít půjčit knížku nebo časopis, posedět si, popovídat si s kamarády, prohlížet si a číst si, hledat informace v knihách a na internetu, hrát hry, soutěžit, poznávat nové věci, tvořit a vyrábět, se školou se účastnit zajímavých besed a akcí a tak podobně.

Kolik stojí průkazka do knihovny?

Dětská průkazka stojí 40,- Kč na 1 rok. Rodiče ti musí ale nejprve podepsat přihlášku, kde se zavazuješ vracet půjčené knihy a časopisy včas a v pořádku. Poté ti ji již nic nebrání v tom, aby sis šel / šla vybrat z naší velké nabídky knih a časopisů. Moc se na tebe těšíme.

Můžu jít do knihovny i když nemám průkazku?

Ano, můžeš. V knihovně je spouta služeb, které jsou zdarma. Například si můžeš jít přijít přečíst knížku a časopis, pohrát si, zasoutěžit, popovídat si s kamarády a podobně. Také přístup na internet je v knihovně zdarma.

Co mám dělat, když ztratím průkazku?

Pokud se ti stane, že ztratíš průkazku do knihovny, uděláš nejlépe, když to přijdeš co nejdříve do knihovny nahlásit. Za mírný poplatek ti bude vystavena nová průkazka, kterou si příště raději lépe hlídej.

Můžu si půjčovat bez průkazky?

Pokud nemáš průkazku, přesto si můžeš v naší knihovně půjčovat knihy i časopisy, ale nesmíš si je odnést domů, pouze si je můžeš přečíst v prostorách knihovny.

Kolik knih a časopisů si můžu půjčit?

Půjčování knih  a časopisů není v naší knihovně omezené. Pokud máš platnou průkazku, můžeš si vybrat knih a časopisů kolik uneseš a kolik stačíš přečíst.

Jak dlouho můžu mít knížky doma?

Knihy a časopisy se půjčují na jeden měsíc. Po uplynutí této doby můžeš požádat o prodloužení. A pokud potřebuješ knihy na delší dobu, můžeš požádat ještě jednou. Celkem tedy je můžeš mít doma až 3 měsíce. Nesmíš ale zapomínat si každý měsíc vše, co nepřešteš, prodloužit. Jinak by se ti mohlo stát, že ti přijde upomínka.

Jak si můžu knihy a časopisy prodloužit na další měsíc?

To lze udělat několika způsoby: Například tím, že přijdeš do knihovny a požádáš o prodloužení. Nebo můžeš do knihovny zavolat na telefonní číslo: 493 799 525 a požádat o prodloužení. Dále je možné poslat mail na adresu knihovny: knihovna.pecka@seznam.cz a napsat do něj, že potřebuješ prodloužit knihy a časopisy, nezapomeň uvést své jméno a číslo průkazky. A další možnost je přihlásit se do svého konta na adrese: https://www.pecka.knihovna.cz/ctenari-ucet/ a prodloužit si sám co potřebuješ.

Co se stane, když zapomenu vrátit knihy včas a ani je nemám prodloužené?

To ti pak začnou chodit upomínky a budeš muset zaplatit poplatek z prodlení. První upomínka stojí 20,- Kč, druhá 40,- Kč, třetí 60,- Kč a když ani poté nevrátíš půjčené knihy, přijde ti doporučený dopis, za který se platí 120,- Kč. Je proto lepší si výpůjční dobu hlídat a knihy vracet včas.

Co mám dělat, když knihu ztratím nebo poškodím?

Je potřeba knihu uhradit. Přijd do knihovny, kde se dozvíš, kolik kniha stála a kolik je potřeba za ztracenou nebo poškozenou knihu zaplatit. Protože jsou knihy docela drahé, bude lepší, když si budeš na knihy dávat pozor. Hlídej si je a hlavně je nepůjčuj kamarádům, pokud totiž oni knihu poškodí nebo ztratí, zodpovídá za ni ten, na koho je půjčená.

Co když mám obavy z cizího prostředí?

Nemusíš se ničeho bát, v knihovně tě čekají nejenom nové poznatky ale i zábava a hry. V knihovně je hodná knihovnice, která ti vše, co budeš potřebovat ráda vysvětlí.

Kontakt

Knihovna Kryštofa Haranta

knihovna.pecka( @ )seznam.cz

Pecka 2
507 82 Pecka

493 799 015, 602 556 142

Vyhledávání na webu

 

Půjčovní doba

ÚTERÝ

9 - 12   12:30 - 16

ČTVRTEK

 12:30 - 16

PÁTEK

      9 - 12   12:30 - 17:30


POZOR: Provoz přes letní prázdniny omezen: Út a Pá: 9-12, 13 - 16; všechny státní svátky ZAVŘENO

© 2013 Všechna práva vyhrazena. Naposledy aktualizováno: 24.01.2020

Vytvořeno službou Webnode